Warsztaty w Akademii | Akademia Edukacyjna

Akademia Edukacyjna

Warsztaty w Akademii
Baner7kids

FUNrobot Kids

Nasze warsztaty dla najmłodszych to nie tylko zabawa, ale odkrywanie, wyrażanie i dzielenie się pomysłami. Zapewniamy ciekawe, wesołe i inspirujące zajęcia rozwijające kreatywność uczestników, a także logiczne myślenie i zdolności manualne. Zabawa z robotami i klockami LEGO to doskonały sposób na przekazanie wiedzy, a praca w grupach sprzyja rozwojowi kompetencji społecznych i inteligencji emocjonalnej.
Dzieci pracują z klockami LEGO Duplo, Lego WeDo 2.0 oraz robotami edukacyjnymi dla najmłodszych.

baner2

FUNrobot Junior

Zajęcia z Lego WeDo wprowadzą Twoje dziecko w świat robotyki i programowania. Mali konstruktorzy zbudują proste roboty z kolorowych klocków Lego, a następnie ożywiają je przy pomocy łatwego, oprogramowania. Warsztaty Lego WeDo to przede wszystkim zabawa, która uczy w przyjazny i zabawny sposób.

Wiek: 5-7 lat

Zajęcia z robotyki dla dzieci w oparciu o zestawy LEGO WeDo

Warsztaty dla dzieci z Lego WeDo są szansą na naukę nowych umiejętności oraz poznanie podstawowych pojęć związanych z robotyką, automatyką, informatyką. Zajęcia edukacyjne dalekie są od szkolnych wykładów i tradycyjnych metod przekazywania wiedzy. Warsztaty z Małym Inżynierem to przede wszystkim zabawa, która ukazuje naukę. Zajęcia z Lego WeDo w wydaniu Małego Inżyniera wyróżniają się nowatorskim podejściem do robotyki. Kształtują one twórcze postawy najmłodszych dzieci, pobudzają do działania i bawią.

Z Małym Inżynierem nauka to zabawa, a czas wolny to aktywny i kreatywny wypoczynek. Zajęcia edukacyjne z Lego WeDo dostosowane są do młodego wieku kursantów, którzy pierwszy raz mają kontakt z programowaniem i budowaniem robotów.

Podczas warsztatów młodzi kursanci pracują w parach. Naukowe duety konstruują roboty z Lego WeDo pod czujnym okiem wykwalifikowanych instruktorów Małego Inżyniera. Po zbudowaniu robotów dzieci programują swoje konstrukcje za pomocą języka obrazkowego.

 

Lego WeDo 2.0 (5-7 lat)
Zasilanie w postaci baterii znacznie zwiększa różnorodność konstrukcji i daje najmłodszym robotykom możliwość budowania jeszcze ciekawszych robotów. Programowanie na komputerze zostało zastąpione tabletami.

W planach m.in.:

 • wyścigi formuły 1
 • helikopter
 • ciężarówka
 • dźwig
Lego WeDo (5-7 lat)
Na warsztatch Robotyka Lego WeDo poziom I nauczymy się budować i programować proste kontstrukcje. Przyszli inżynierowie poznają czujniki wykorzystywane w robotyce, nauczą się podstaw programowania. Dzieci oprócz konstruowania i programowania dowiedzą się również gdzie mieszkają i co jedzą krokodyle, lwy. Poznamy różne samoloty, ich budowę oraz zasadę działania. Każde zajęcia rozpoczynamy prezentacją.

W planach m.in.:

 • krokodyl z czujnikiem odległośc
 • lew machający łapkami
 • samolot kręcący śmigłem
 • motorówka
 • wózek widłowy
baner5

FUNrobot Senior

Jak zbudować robota?

Na warsztatach mali inżynierowie konstruują, budują programują i wprawiają w ruch roboty z wykorzystując zaawansowany zestaw klocków Lego Mindstorms. Zajęcia mają charakter typowo praktyczny, rozwijają kreatywność, zdolności manualne i umiejętności techniczne.

Wiek: 8-15 lat
Blok zajęć z robotyki dla dzieci to doskonała okazja do rozwinięcia kompetencji informatycznych i technicznych młodych konstruktorów. Zajęcia z robotyki to również szansa na kształcenie twórczego myślenia oraz wyobraźni przestrzennej, które pozwalają lepiej zrozumieć świat przedmiotów ścisłych.

W trakcie kursu z robotyki z Lego MINDSTORMS mali inżynierowie zdobywają wiedzę z budowy i programowania robotów, a także poznają terminy tj.: przekładnia, prędkość, moc silnika, trajektoria, algorytm sterowania. Zajęcia, choć sprzyjają pracy w grupach, pozwalają każdemu uczestnikowi samodzielnie spróbować swoich sił w konstruowaniu i programowaniu robotów. Atrakcje dla dzieci przygotowywane są z niezwykłą starannością przez instruktorów prowadzących zajęcia. Dodatkowe, aktywne formy nauki pozwalają lepiej zrozumieć matematykę, informatykę, technikę, dlatego dzięki warsztatom z robotyki uczniowie lepiej radzą sobie z codziennymi lekcjami. Samodzielne wykonanie z pozoru trudnych projektów konstrukcyjnych sprawia kursantom wiele satysfakcji i radości oraz zdecydowanie umacnia ich wiarę we własne możliwości.

Poziom Junior (8-15 lat)

Poziom Junior to pierwszy etap szkolenia w dziedzinie robotyki, podczas którego dzieci dowiadują się, czym właściwie jest robot,a także mają okazję zbudować swoje pierwsze konstrukcje.

W planach m.in.:

 • linefollower
 • robot wyścigowy z przekladnią
 • robot przemysłowy
 • zawody robotów sumo
Poziom Junior+ (8-10 lat)

Poziom Junior+ jest to kolejny poziom dla najmłodszych kursantów. Warsztaty przeznaczone są dla dzieci, które brały udział w zajęciach poziomu Junior i mają już podstawy do konstruowania kolejnych robotów.

W planach m.in.:

 • wózek widłowy
 • pozytywka
 • robo pies
Poziom Senior (9-15 lat)

Poziom Senior to kolejny etap elektronicznej przygody, który łączy zabawę klockami Lego Mindstorms NXT z elementami elektroniki i programowania w języku C. Wśród budowanych konstrukcji przeważają roboty wykonywane bez pomocy instrukcji.

W planach m.in.:

 • sortownica kolorowych piłek
 • robot kroczący
 • robot ze skrętnymi kołami
 • robot układający domino
Poziom Master (10-15 lat)

Poziom Master to dalsze doskonalenie umiejętności elektronicznych i informatycznych. W programie zajęć m.in. budowa robota eksplorującego kominy, tworzenie konstrukcji jeżdżącej po trudnym terenie i wiele innych.

W planach m.in.:

 • robot przemysłowy
 • skaner
 • drukarka
 • wspinający się po schodach
Baner8Mechatronik

FUNmechatronik

Mechatronika to dziedzina  nauki, której istotą jest dodawanie rozwiązań elektronicznych do mechanizmów w celu uzyskania możliwie najlepszych efektów.W trakcie kursu z mechatroniki z Lego MINDSTORMS mali inżynierowie zdobywają wiedzę z budowy mechanizmów. Poznają terminy takie jak: przekładnia, prędkość, moc silnika, trajektoria, algorytm sterowania. Zajęcia, choć sprzyjają pracy w grupach, pozwalają każdemu uczestnikowi samodzielnie spróbować swoich sił w konstruowaniu i programowaniu robotów. Atrakcje dla dzieci przygotowywane są z niezwykłą starannością przez instruktorów prowadzących zajęcia. Dodatkowe, aktywne formy nauki pozwalają lepiej zrozumieć matematykę, informatykę, technikę, dlatego dzięki warsztatom z mechatroniki uczniowie lepiej radzą sobie z codziennymi lekcjami. Samodzielne wykonanie z pozoru trudnych projektów konstrukcyjnych sprawia kursantom wiele satysfakcji i radości oraz zdecydowanie umacnia ich wiarę we własne możliwości. Nasi Konstruktorzy pracują z Technologią LEGO Mindstorms EV3.

Baner7Code Junior

Co mogę zaprogramować?

Każda aplikacja na smartfonie, komputerze czy tablecie. Wiele urządzeń, z których korzystamy na co dzień w pracy, w domu i w przestrzeni publicznej działa, dzięki pracy programisty. Gry komputerowe, serwisy internetowe – wszystko to wymaga kodera. Ty też możesz nauczyć się sprawiać, aby życie dookoła ciebie było łatwiejsze lub dawać sobie i innym rozrywkę. Możesz tworzyć nowe przydatne programy, zaprojektować własną grę, a nawet coś nowego, co podpowiada ci wyobraźnia. Programowanie jest proste, wystarczy tylko chcieć.

Jakie są korzyści nauki programowania?
Co dzieci będą robić na zajęciach?

 • stworzą projekty/swoje wersje znanych już gier na rynku
 • zrealizują swoje pomysły na gry i aplikacje
 • rozwiną umiejętności rozwiązywania i odnajdywania błędów w kodzie
 • skorzystają z gotowych bibliotek narzędzi graficznych

W Scratch programowanie ma być zabawne, edukacyjne i proste w nauce

Scratch jest graficznym językiem programowania przeznaczonym dla dzieci, które – w dużym skrócie – mogą przeciągać i łączyć bloki kodu, tworząc szereg programów, w tym animacje, opowiadania, instrumenty muzyczne i gry.

Oznacza to, że nauka nie będzie spowolniona przez ich brak umiejętności posługiwania się klawiaturą lub niezdolność do zapamiętywania skomplikowanego kodu. Scratch jest używany w wielu szkołach jako część programu nauczania. Jest darmowy, a dzieci mogą go używać w domu, a także w Code Club. Kiedy dzieci będą gotowe, będą mogły wypróbować języki tekstowe, takie jak HTML i CSS lub Python, ale na początek mają mnóstwo okazji do rozwinięcia przydatnych umiejętności w Scratchu.

Baner7Code Senior

Czym jest programowanie?

Programowanie to sztuka tworzenia tego, co jest nam w tej chwili potrzebne, żeby bezproblemowo funkcjonować w coraz bardziej zagłębiającym się w cyfryzację świecie. Jednocześnie to po prostu umiejętność wykorzystania wiedzy na temat tego, jak wykorzystać zasady logiki i algorytmiki tak, by stworzyć program lub aplikację, które są w tej chwili potrzebne. Programowanie to inspirujące i satysfakcjonujące zajęcie, które staje się coraz częściej pomysłem na życie.

Co mogę zaprogramować?

Każda aplikacja na smartfonie, komputerze czy tablecie. Wiele urządzeń, z których korzystamy na co dzień w pracy, w domu i w przestrzeni publicznej działa, dzięki pracy programisty. Gry komputerowe, serwisy internetowe – wszystko to wymaga kodera. Ty też możesz nauczyć się sprawiać, aby życie dookoła ciebie było łatwiejsze lub dawać sobie i innym rozrywkę. Możesz tworzyć nowe przydatne programy, zaprojektować własną grę, a nawet coś nowego, co podpowiada ci wyobraźnia. Programowanie jest proste, wystarczy tylko chcieć.

Jakie są korzyści nauki programowania?
Co dzieci będą robić na zajęciach?

 

 • stworzą projekty/swoje wersje znanych już gier na rynku
 • zrealizują swoje pomysły na gry
 • rozwiną umiejętności programistyczne o tryb tekstowy
 • poznają składnię oraz język programowania C#
 • rozwiną umiejętności rozwiązywania i odnajdywania błędów w kodzie
 • skorzystają z gotowych bibliotek narzędzi graficznych

Zalety Unity 3D

 • prostota i łatwość obsługi interfejsu
 • możliwość stworzenia gry w bardzo krótkim czasie
 • wieloplatformowość
 • darmowa wersja
 • dobra współpraca z programami zewnętrznymi
[/vc_row_inner]

⠀⠀⠀⠀⠀ ⠀⠀PoniedziałekWtorekŚrodaCzwartek Piątek SobotaNiedziela
FUNrobot Kids
(3+ lat)
12:00-13:00
FUNrobot Junior
gr.1 (4-5 lat)
gr.2 (6-8 lat)
17:00-18:30
(gr. 2)
17:00-18:30
(gr.1)
17:00-18:30
(gr.2)
17:00-18:30
(gr.2)
10:00-11:30
(gr.2)
12:00-13:30
(gr.1, gr.2)
FUNrobot Senior
(9-16 lat)
17:00-19:0017:00-19:0017:00-19:009:30-11:30
FUNcode Junior
(8-15 lat)
16:00-17:30
FUNcode Senior
(16-20 lat)
17:45-19:45

_