Przygotowanie pracowni | Akademia Edukacyjna

Akademia Edukacyjna

Baner14PrzygotowaniePracowni

Naszą ofertę kierujemy do Dyrektorów szkół i przedszkoli oraz Nauczycieli, którym zależy na rozbudzaniu zainteresowań uczniów naukami ścisłymi oraz pokazaniu im,  że uczyć można się także przez zabawę. Oferujemy stworzenie projektu pracowni z robotyki. Warsztaty z robotyki to jedna z niestandardowych form spędzania czasu, dzięki której dziecko bawi się i uczy jednocześnie.
W czasie trwających ok. 2 godzin zajęć, dziecko zdobywa wiedzę i umiejętności z różnych dziedzin naukowych. Uczy się również zasad funkcjonowania urządzeń poprzez pracę na podstawie instrukcji, a także samodzielnie projektując i budując, pobudzając tym samym swoją wyobraźnię i kreatywność. Dzięki pracy w grupie zajęcia rozwijają osobowość dziecka, pogłębiają jego zdolności komunikacyjne i uczą osiągania kompromisów.
Uczniowie mogą konstruować roboty z gotowych projektów firmy Lego lub według własnych pomysłów łącząc klocki z czujnikami elektronicznymi i silnikami. Po zaprogramowaniu stworzonych robotów uczestnicy „ożywiają” swoje konstrukcje i mogą bawić się nimi, urządzać wyścigi, walki sumo, rywalizacje piłkarskie, a także przenosić za ich pomocą drobne przedmioty.
Dzieci mają możliwość budowania robotów ze specjalnych zestawów dostosowanych do wieku:
Lego  WeDo 2.0 (4-6 lat) – budowa robotów na podstawie instrukcji i ich programowanie w prostym i przystępnym języku obrazkowym.
LegoMindstorms (7-15 lat) – wersja bardziej zaawansowana dla starszych uczniów z większą ilością wyzwań i wyższym stopniem skomplikowania konstrukcji jak i samego kodowania.

ZAPEWNIAMY:

– stworzenie kosztorysu pracowni robotyki
– pomoc przy wyborze odpowiednich zestawów robotów w zależności od wieku dzieci
– opracowanie planów lekcji z różnym poziomem trudności
– zbiór zadań i instrukcji wykorzystywanych na warsztatach
– dopasowanie konfiguracji sprzętowej komputerów do zajęć z robotyki
– instalacja odpowiedniego oprogramowania
– wyszkolenie kadry nauczycielskiej
– spełnienie odpowiednich norm BHP

Popsenior2

Napisz do nas