Półkolonie ZIMOWE 2023 robotyczne z drukiem 3D

Akademia Edukacyjna

1 1

Bezpieczeństwo gwarancji

Zapewnienie bezpieczeństwa Państwa dzieciom to priorytet w naszej pracy. Przez całą dobę zespół pracowników czuwa nad tym, aby dzieci spokojnie wypoczywały. Poniżej przedstawiamy najważniejsze zasady zapewnienia bezpieczeństwa podczas kolonii:


Bezpieczna opieka wychowawcza
Wychowawca opiekuje się dziećmi przez dwadzieścia cztery godziny na dobę. W nocy śpi w swoim pokoju usytuowanym przy pokojach podopiecznych. Wychowawca ma pod opieką maks. 15 dzieci młodszych lub 18 dzieci starszych.


Bezpieczne miejsce wypoczynku
Teren Ośrodka jest ogrodzony, zamknięty dla osób postronnych. Dla bezpieczeństwa dzieci nie łączymy ich wypoczynku z wypoczynkiem osób dorosłych. Dlatego nawet rodzice nie mogą przenocować w naszym Ośrodku.


Bezpieczne zakwaterowanie
Koloniści zakwaterowani są w dwukondygnacyjnych budynkach hotelowych w pokojach 2, 3, 4, osobowych.


Bezpieczne i smaczne wyżywienie
Jakość wyżywienia dla młodszych dzieci ma dla nas kluczowe znaczenie. Posiłki serwujemy w postaci bufetów. Podczas posiłków wychowawcy siedzą przy stolikach razem z kolonistami, pomagając im w prostych czynnościach. Gorące zupy przynoszone są do stołów przez kelnerów. Dla dzieci z dietami przygotowujemy specjalne posiłki, dodatkowo czuwa nad nimi wychowawca i pielęgniarka.

Bezpieczna infrastruktura sportowo-rekreacyjna
Do realizacji programu używamy najwyższej jakości sprzętu sportowo – rekreacyjnego. Wszystkie boiska, ich nawierzchnie i wyposażenie posiadają atesty i certyfikaty bezpieczeństwa spełniające najwyższe normy UE. Wszystkie urządzenia techniczne przed sezonem przechodzą przeglądy wykonywane przez wyspecjalizowane firmy. Dodatkowe kontrole przechodzą przed każdymi zajęciami.


Bezpieczne zajęcia
Podczas aktywnych zajęć do wychowawcy dołącza instruktor, animator lub ratownik wodny. Gdy instruktor przeprowadza zajęcia, wychowawca zajmuje się dziećmi czekającymi na swoją kolej oraz zapewnia bezpieczeństwo w miejscu, gdzie są realizowane. Każde zajęcia wymagające specjalnych kompetencji realizowane są przez osoby posiadające odpowiednie przeszkolenie i zaświadczenie potwierdzające umiejętności.


Bezpieczeństwo społeczne – ograniczenia dostępu do telefonów
Dbamy o bezpieczeństwo dzieci na każdym etapie, dlatego też podczas kolonii dzieci mają ograniczony dostęp do telefonu komórkowego (otrzymują go raz dziennie, aby skontaktować się z rodzicami). Na terenie ośrodka nie ma dostępnego Wi-Fi. Interaktywne gry na naszych salach multimedialnych pozbawione są przemocy. 


Bezpieczeństwo medyczne
Wszystkie dzieci i kadra objęte są całodobową opieką medyczną. Pani pielęgniarka mieszka na terenie Ośrodka i przebywa z dziećmi podczas zajęć. Do naszej dyspozycji pozostaje lekarz dyżurujący 24 h na dobę.


Bezpieczny transport
Zapewniając transport na kolonię korzystamy tylko ze sprawdzonych przewoźników. Przed każdą podróżą autokary są kontrolowane przez policję.