FUNbuilding | Akademia Edukacyjna

Akademia Edukacyjna

Jakie korzyści niesie budowanie?

rozsypane klocki

Każdy mały człowiek, w pewnym okresie swojego życia, snuje plany co do tego kim będzie w przyszłości. Usłyszeć możemy takie deklaracje jak astronauta, tancerka, traktorzysta czy księżniczka. Jednak mało kto zdaje sobie sprawę, że dzieci już wtedy kształtują swój zawód i są często w nim bardzo dobre. W końcu każde małe dziecko z dostępem do klocków jest jednocześnie architektem. Przypomnij sobie te niezliczone budowle, które wyszły spod Twojej ręki, niektóre z nich pamiętasz być może nawet do dziś.

Zabawa dla dziecka to bezcenny czas i podstawowy element rozwoju. To właśnie dzięki swobodnemu bawieniu się nasze dzieci nawiązują relacje, zdobywają doświadczenia, nowe umiejętności, poznają świat oraz uczą się reguł nim rządzących.

Zabawa zajmuje tak znaczną część życia dzieci, że często nie dostrzegamy jej znaczenia, a odgrywa ona ogromną rolę na wielu płaszczyznach rozwoju. Dlatego tak ważne jest również to, aby dzieci miały w zasięgu zabawki, które ten rozwój wspomogą, a nie dodatkowo utrudnią. Idealnym przykładem takiej wszechstronnej zabawki są właśnie różnego rodzaju klocki, wśród których królują już od wielu lat klocki LEGO.

2

Jednak LEGO to nie tylko wyśmienita zabawa, ale i aspekty psychologiczne, dotyczące rozwoju dziecka.

Klocki LEGO ćwiczą koordynację dziecka

Klocki lego są zaprojektowane w ten sposób, aby praktycznie w każdym przypadku dowolny klocek pasował do dowolnego innego. Jednak mimo tego, dziecko używając klocków uczy się cierpliwości, ćwiczy orientację przestrzenną i precyzyjne posługiwanie się własnymi rękami. Opanowując te umiejętności jest w stanie nie tylko szybciej układać wymyślone przez siebie konstrukcje, ale tez przenosi te zdolności do życia codziennego i posługiwania się przedmiotami codziennego użytku.

Rozwój więzi społecznych i umiejętności emocjonalnych

Wspólna zabawa przy układaniu LEGO, niezależnie od tego czy z rodzicami czy z innymi dziećmi, prowadzi do rozwoju i ćwiczenia tak ważnych umiejętności społecznych jak: praca zespołowa, umiejętności negocjowania, zawierania kompromisów i podziału (jakie klocki dostaję ja, a jakie Ty) czy przestrzeganie zasad. Chociaż te ostatnie mogą być czasami trudne do zrozumienia dla dorosłych, to jednak kształtują w dziecku umiejętność ich tworzenia, egzekwowania i przestrzegania.

Zdolności kognitywne

Zabawa klockami pomaga w rozwoju zdolności poznawczych dziecka. Z racji na to, że zabawa opiera się na konstrukcji, dziecko poznaje, ćwiczy i przyswaja takie pojęcia jak kształty, wymiary, liczba elementów, jak również uczy się rozpoznawania wzorów. Dodatkowo poprzez swoje budowle i zabawę nimi, dziecko wyraża się w sposób na jaki nie pozwalają mu, ograniczone na tym etapie rozwoju, zdolności językowe.

Zdolności lingwistyczne

Wspomniane przed chwilą zdolności językowe również ulegają ćwiczeniu podczas budowania konstrukcji z klocków LEGO. Wystarczy, że w trakcie budowy zapytasz swoje dziecko o szczegóły budowli, a ono z chęcią i pasją zacznie o niej opowiadać. Jednocześnie będzie musiało poznawać i przyswajać nowe słownictwo związane nie tylko z materiałami, z których buduje i ich formą, ale też tematyką, która porusza dany zestaw LEGO.

My to wiemy, dlatego…

Zapraszamy na zajęcia z klockami lego! Wykorzystywane przez nas zestawy klocków są źródłem wiedzy o świecie. Wprowadzają małych odkrywców w świat techniki i natury. Dzieci poznają podstawy budowy maszyn, prawa przyrody, reguły matematyczne czy historię. Dzięki klockom nasi podopieczni zgłębiają tajniki kosmosu, architektury i sztuki. Jesteśmy nastawieni na przekazywanie dzieciom wiedzy poprzez praktykę i doświadczanie. Dzięki dostrzeganiu zależności i zasad rządzących światem dzieci z łatwością przekładają to, czego doświadczyły w Akademii Edukacyjnej na szkolną teorię. To tworzy solidne fundamenty do dalszego przyswajania bardziej zaawansowanej wiedzy. 

Cena:
79,99
Cena:
69,99zł
Cena:
129,99zł
Cena
69,99zł
Poprzedni
Następny

 

 

 

 

Cena katalogowa zestawów przewidzianych na miesięczne warsztaty to 349,96zł. 

FUNbuilding

zajęcia dla dzieci 6-8lat
150zł 4x90min\m-c
  • zajęcia dostoswane do umiejętności dzieci
  • budowanie z wielu różnorodnych zestawów
  • warsztaty to zdobywanie wiedzy z takich dziedzin jak przyroda, fizyka, geografia, budowa maszyn, mechanika, budownictwo, geografia, nauka o ziemi, sport, historia czy język polski.
Popularna

FUNbuilding

zajęcia dla dzieci 9-12lat
150zł 4x90min\m-c
  • zajęcia dostosowane do umiejętności dzieci
  • budowanie z wielu różnych zestawów
  • warsztaty to zdobywanie wiedzy z takich dziedzin jak przyroda, fizyka, geografia, budowa maszyn, mechanika, budownictwo, geografia, nauka o ziemi, sport, historia czy język polski.
WYJĄTKOWA OKAZJA

Jeśli chcesz abyśmy dopasowali ofertę dla Ciebie lub masz pytanie to napisz do nas: