Odbierz 300 zł Rabatu na półkolonie terapeutyczne w Opolu

Akademia Edukacyjna

specjalistyczne zajecia grupowe (8)
TUS

Otwieramy nabór na rok szkolny 2023/2024

Ruszył nabór do nowo otwartego przedszkola! Tylko teraz dla pierwszych pięciu osób obowiązuje wyjątkowa promocja. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą przedszkola matematyczno-językowego. Zapraszamy wszystkie dzieci w wieku od 2,5 lat do 6 lat. Zgłoszenia przyjmujemy do wyczerpania miejsc. Formularz zgłoszeniowy na dole strony. Czekamy właśnie na Ciebie!

Misja

Poprzez naukę nowych technologii takich jak robotyka czy kodowanie, wprowadzamy dzieci w świat jutra. A rodzice poprzez rozmowy z dziećmi, naszymi wykwalifikowanymi nauczycielami jak również przez coaching rodzicielski, lepiej zrozumieją NOWY świat dziecka.

Nasza autorska metoda " THE LECS METHOD" Lean Experiences Coaching and Steam jest doskonałym podejściem nie tylko do nauki angielskiego dla dzieci. Ta interdyscyplinarna metoda łączy w podejściu holistycznym naukę języka z naukami przyrodniczymi, technologią, inżynierią, sztuką i matematyką, co sprawia że proces nauki staje się bardziej interesujący i angażujący dla dzieci.

AKADEMIA EDUKACYJNA
cZY WIESZ ZE ...

  Szanowni Rodzice, Drogie Dzieci,

  Zapraszamy serdecznie do nowo otwartego przedszkola!

  Przez wiele lat zajmujemy się rozwojem dzieci poprzez liczne zajęcia dodatkowe, półkolonie i kolonie. Posiadamy ogrom doświadczenia! Pełnimy funkcje opiekuńcze, wychowawcze i edukacyjne. Zapewniamy naszym podopiecznym możliwość wspólnej nauki i zabawy w bezpiecznych i przyjaznych warunkach dostosowanych do ich potrzeb.  Realizujemy zajęcia wczesnego wspomagania rozwoju, a tym samym zapewniamy naszym podopiecznym dostęp do pełnej terapii  dostosowanej do potrzeb dziecka.

  Naszym głównym celem jest tworzenie wyjątkowego miejsca, uczącego dzieci nie tylko sprawnego liczenia, pisania czy czytania ale także wzajemnej życzliwości, zrozumienia i poszanowania godności drugiego człowieka. Kształcimy kompetencje przyszłości, w oparciu o nowoczesne narzędzia dydaktyczne.
  O ciepłą, rodzinną i sprzyjającą zdobywaniu wiedzy atmosferę dba nasza wykwalifikowana kadra pedagogiczna.

  Ponad to sami jesteśmy rodzicami i przez lata zdobywanej wiedzy, wiemy jak zadbać o harmonijny rozwój dzieci zgodnie z maksymą „ROZWÓJ POPRZEZ ZABAWĘ” 

  Sławomir i Kamila Góreccy

  0
  lat doświadczenia
  0
  uczonych dzieci tygodniowo
  0
  współpracujących szkół i przedszkoli
  0
  zorganizowanych obozów i kolonii
  0
  godzin zajęć w tygodniu
  logo akademia
  Poprzedni
  Następny

  DLACZEGO MY?

  Posiadamy wieloletnie doświadczenie. Jesteśmy przedszkolem matematyczno-językowym, w którym dzieci codziennie mają kontakt z językiem angielskim, a matematyka prowadzona jest w przyjemny i zabawny sposób. Posiadamy małe grupy- max 15 osób. Ciepła i profesjonalna opieka zapewniona od godziny 6:45- 17:00. Wspieramy rozwój dzieci różnymi specjalistycznymi zajęciami. Dbamy o bezpieczeństwo i miłą atmosferę. Posiadamy ogrom sprzętu i narzędzi dydaktycznych, z których dzieci będą miały okazję korzystać codziennie!

  logo
  AKADEMIA EDUKACYJNA

   Nasze zajęcia edukacyjne realizujemy zgodnie z podstawą programową w oparciu o narzędzia STEAM oraz własną metodę THE LECS

   Wszystkie zajęcia prowadzone są w sposób taki, by po ich ukończeniu dziecko wyszło z uśmiechem na twarzy, ponad to realizujemy je według naszej maksymy "Rozwój poprzez zabawę" ucząc kompetencji przyszłości.

   Poprzedni
   Następny

   📐 Przy pomocy odpowiednich środków dydaktycznych pomożemy Twojemu dziecku przygotować się do nowego etapu, jakim jest szkoła oraz pokonamy trudności, pokazując że pisanie i liczenie nie musi być NUDNE I TRUDNE.

   📐 Dzięki świeżemu podejściu oraz sprawdzonym metodom stopniowo przechodzimy od sytuacji konkretnych takich jak układanie klocków do działań abstrakcyjnych, tak aby uczeń nie miał trudności z ich rozumieniem.

   📐 Ćwiczenia rozwijające motorykę małą, koordynację ruchową, umiejętności logicznego myślenia oraz Nasz sprzęt, sprawią że nauka  przez większość kojarzona jako nudny, długotrwały proces stanie się przyjemnością.

   NASZE CELE

   Wsparcie całościowego rozwoju dziecka, realizowane poprzez proces opieki, wychowania i nauczania-uczenia się, co umożliwia dziecku odkrywanie własnych możliwości, sensu działania oraz gromadzenia doświadczeń 

   Naszym nadrzędnym celem jest stworzenie przyjaznego miejsca, w którym: Wychowujemy dzieci z uwzględnieniem norm społecznych, współpracy w grupie, uczenia szacunku do siebie i do innych. Nauczanie realizowane jest poprzez rozbudzanie naturalnej, dziecięcej ciekawości oraz potrzeby rozwiązywania zagadek i różnego rodzaju ciekawych, ambitnych zadań. W przedszkolu stawiamy na: uśmiech każdego dnia, rozwój zainteresowań dzieci wg ich rytmu i możliwości, samodzielność i kreatywność dzieci, wzmacnianie pozytywnych silnych cech i zdolności jakie przejawia dziecko.

   AKADEMIA EDUKACYJNA
   cZY WIESZ ZE ... 4

    JAK POMAGAMY?

    📐 Nasi wykwalifikowani specjaliści pomagają w diagnozowaniu i rozwiązaniu wszelkich trudności i specjalnych potrzeb edukacyjnych
    📐  U Nas Twoje dziecko podczas „nauki przez zabawę” nie będzie się stresowało, ponieważ my nie oceniamy!
    📐Odpowiednio dobrane zadania i ćwiczenia sprawiają, że każdy ma możliwość odniesienia sukcesu, co pozytywne wpływa na wzrost chęci i motywacji.
    📐 Nieustannie szukamy rozwiązań podnoszących wyniki i osiągnięcia dzieci.
    📐 Jesteśmy w stałym kontakcie z rodzicami i na bieżąco informujemy o postępach

    5

    CO NAS WYRÓŻNIA?

    "ODCZAROWUJEMY" liczenie i pisanie za pomocą robotyki i nowych technologii, działamy zgodnie z podstawą programową, korzystamy ze sprawdzonych podręczników metodycznych.Uczymy matematyki i pisania w łatwy i logiczny dla dziecka sposób. U Nas nie uświadczysz wielogodzinnego siedzenia nad ćwiczeniami i nudnych przykładów. W Akademii zmieniamy "mroczną naukę" w świetną zabawę, dzięki której Twoje dziecko zapomni, że się uczy! STAWIAMY przede wszystkim na dobrą zabawę, ponieważ to ona jest doskonałą okazją do przyswojenia nowej wiedzy i umiejętności.

    AKADEMIA EDUKACYJNA
    131

     WYKORZYSTUJEMY:

     📐  m.in metodę „sześciu klocków”
     📐  klocki Wedo 2.0, Lego Ev3, Lego Spike Essential
     📐 długopisy 3D i drukarki 3D
     📐 edukacyjne roboty tj. Mind, Doc , Bubble, Edurobot, Cyber talk, Robomaker, Mio, Botzees
     📐 klocki lego Duplo, Korbo, rurki konstrukcyjne, kreatywne mozaiki i wiele, wiele więcej
     📐 podręczniki metodyczne zgodne z podstawą programową

     Poprzedni
     Następny

     PRZEDSZKOLE

     Opieką obejmujemy dzieci od 3 do 6 lat

     Dbamy o to, by Nasze przedszkole było przede wszystkim miejscem bezpiecznym, w którym dziecko wychowuje się w naturalny dla siebie sposób, w przyjaznej atmosferze i bez zbędnego stresu.

     AKADEMIA EDUKACYJNA
     cZY WIESZ ZE ... 1

      Dbamy o harmonijny rozwój na każdej płaszczyźnie

      151

      Rozwój emocjonalno-społeczny

      W trakcie zajęć skupimy się na poprawie funkcjonowania emocjonalno-społecznego, będziemy rozwijać umiejętności w zakresie: komunikacji w grupie, zachowań akceptowalnych w grupie i w przestrzeni publicznej, radzenia sobie z trudnościami i emocjami, zabawy z rówieśnikami oraz zabawy swobodnej, samodzielności i samoobsługi
      141

      Rozwój poznawczy

      W trakcie zajęć skupiamy się na rozwoju poznawczym, czyli postęp umiejętności, dzięki którym dziecko poznaje świat, między innymi poprzez: głośne liczenie, wskazywanie przedmiotów, segregowanie ich według prawidłowości, układanie klocków, wskazywaniu różnic, kodowanie.
      131

      Rozwój motoryki małej i dużej

      Mówiąc o "motoryce" mamy na myśli ogólną sprawność ruchową człowieka i jego zdolność do wykonywania wszelkich działalności związanych z ruchem. Motorykę małą będziemy pobudzać poprzez naśladowanie, percepcję, manipulowanie, gimnastykę paluszków, natomiast motorykę dużą poprzez wszelkie zabawy równoważne, w których najważniejsza jest koordynacja wzrokowo-ruchowa, pokonywanie przeszkód, bieganie, skakanie, a także wszelkie czynności samoobsługowe.

      Oferta programowa

      Uwzględniliśmy w programie naszego przedszkola nowe podejście do cyfryzacji oświaty, w tym

      nauczania podstaw ROBOTYKI i MATEMATYKI od najmłodszych lat.

      Zajęcia specjalistycze

      Wprowadzone dla wszystkich dzieci, w celu wsparcia prawidłowego rozwoju 

      TRENING UMIEJĘTNOŚCI SPOŁECZNYCH

      Jest to proces, który pozwala jednostkom na rozwijanie umiejętności społecznych, które są niezbędne w różnych obszarach życia, takich jak praca, szkoła, relacje osobiste czy społeczność.

      ARTETERAPIA

      Arteterapia to forma terapii wykorzystującej różne formy sztuki, takie jak rysunek, malarstwo, muzyka, taniec, teatr czy poezja, w celu poprawy zdrowia psychicznego i emocjonalnego

      MUZYKOTERAPIA

      Muzykoterapia to forma terapii, która wykorzystuje muzykę, lub jej elementy, jako narzędzie do poprawy zdrowia psychicznego i fizycznego pacjenta. Może być stosowana jako metoda terapeutyczna lub rehabilitacyjna.

      SENSOROBOTYKA

      Celem sensorobotyki jest wspieranie rozwoju umiejętności radzenia sobie z własnymi emocjami, rozwijania zmysłów oraz zdolności do współpracy, porozumiewania się z innymi i działania w grupie. Służy temu specjalnie przygotowana przestrzeń, uruchamianie procesów twórczych i wykorzystanie nowych technologii.

      TERAPIA RĘKI

      Terapia Ręki ma na celu usprawnianie tzw. małej motoryki, czyli precyzyjnych ruchów dłoni i palców, jak również dostarczania wrażeń dotykowych i poznawania dzięki nim różnych kształtów, struktur materiałów. Ale przede wszystkim służy do osiągnięcia samodzielności w podstawowych czynnościach życia codziennego.

      TERAPIA ZAJĘCIOWA

      Terapia zajęciowa to dziedzina terapii, której celem jest pomóc ludziom w przezwyciężeniu problemów z codziennymi czynnościami, takimi jak jedzenie, ubieranie się czy utrzymywanie higieny. Zajęcia są dobierane do konkretnej osoby i mogą być przeprowadzane indywidualnie lub w grupie.

      Ramowy plan dnia w przedszkolu

      Przykladowy program dnia

      Wyżywienie

      Gwarantujemy dzieciom bardzo dobre wyżywienie, jadłospis jest dostosowany do małego dziecka i zapewnia odpowiednie zapotrzebowanie na energię i składniki odżywcze. Dzieci mają zagwarantowane cztery posiłki: 

      • śniadanie 
      • II śniadanie 
      • dwudaniowy obiad 
      • podwieczorek 
      • oraz nieograniczony dostęp do picia wody

      Posiłki serwowane są zgodnie z zaleceniami obejmującymi odpowiednią przerwę nie dłuższą niż 3-4h.  

      post

      Nasza doświadczona kadra

      Kopia Kopia Kopia Kopia Kopia Projekt bez tytulu

      Sławek

      Edukator, którego misją jest zmiana systemu kształcenia w Polsce, wykorzystując do tego roboty i programowanie oraz metodę STEAM do nauki języka angielskiego THE LECS. Założyciel Akademii Edukacyjnej, trener rozwoju osobistego, instruktor robotyki, programowania i druku 3D.

      Kopia Kopia Kopia Kopia Kopia Kopia Kopia Projekt bez tytulu 1

      Kamila

      Mama chrzestna wszystkich dzieci w Akademii. Ma jeden CEL - dobro wszystkich dzieci. Serce, które goni nas do porządku we wszystkim, co robimy. Założycielka Akademii Edukacyjnej, manager zarządzania kadrami.

      Kopia Kopia Kopia Projekt bez tytulu

      Rafał      Jego angielskie podejście do zajęć sprawia, że dzieci przestają myśleć o nauce, tylko o zabawie z wykorzystaniem robotyki i programowania w połączeniu z j. angielskim. Współautor innowacyjnej metody nauki angielskiego THE LECS. Oligofrenopedagog, miłośnik podróżowania i survivalowiec.

      Kopia Projekt bez tytulu

      Ola


      Manager i kierownik operacyjny w jednej osobie. Nauczyciel wychowania przedszkolnego i wczesnoszkolnego, pedagog edukacji specjalnej dzieci ze spektrum Autyzmu, instruktor robotyki. Praktycznie spędza każdy czas na rozwoju i poszukiwaniu nowych narzędzi.

      Kopia Kopia Kopia Kopia Kopia Kopia Kopia Projekt bez tytulu

      Ela


      Innowatorka nowych narzędzi edukacyjnych w myśleniu komputatywnym. Przyroda i długie wycieczki nordic walking to jej wyjątkowy sposób na kreatywne pomysły dla dzieci. Nauczycielka wychowania wczesnoszkolnego i przedszkolnego z elementami Montessori, instruktorka robotyki.

      Projekt bez tytulu 1

      Aneta

      Oprawia nasze pomysły graficznie i wizualnie stojąc na straży odbioru treści z myślą o dzieciach i rodzicach wprowadzając logiczne myślenie. Studentka pedagogiki przedszkolnej i wczesnoszkolnej, instruktor robotyki.

      Kopia Kopia Kopia Kopia Kopia Kopia Projekt bez tytulu

      Zosia

      Nasza świetna projektantka AutoCAD, studentka architektury, po godzinach crossfiterka. Wprowadza świeżość i elastyczność w głowach dzieci w oparciu o ruch i wytrwałość lecz tylko za pomocą zabawy.

      Kopia Kopia Kopia Kopia Kopia Kopia Kopia Projekt bez tytulu 1 1

      Dawid

      Wprowadza dzieci w zaciekawienie kiedy przedstawia swoją pasje do wszystkiego, co nas otacza. Pomaga mu w tym przyroda i survival świata druku 3D i nie tylko. Instruktor robotyki i programowania.

      Zapisz dziecko poprzez formularz zgłoszeniowy

      Gwarancją miejsca jest wpłata zaliczki w wysokości  100 zł w dniu przesłania formularza. 

      Na podany numer konta:

      34102036680000530204685766