Franczyza | Akademia Edukacyjna

Akademia Edukacyjna

Baner16Franczyza

Franczyza Akademii Edukacyjnej– na czym zarabiasz?

 1. Regularne zajęcia we własnej Akademii Edukacyjnej
 2. Zajęcia prowadzone w przedszkolach i szkołach
 3. Jednorazowe warsztaty dopasowane do przedmiotów szkolnych
 4. Imprezy urodzinowe
 5. Półkolonie własne
 6. Warsztaty na półkoloniach zewnętrznych
 7. Eventy konsumenckie i firmowe

  Franczyza edukacyjna Akademii

  To autorski program zajęć pomagających dzieciom w wieku 3-15 lat poznawać świat poprzez klocki LEGO®! Nasze doświadczenie w tym sektorze usług powoduje, że zaprojektowaliśmy system, który sami chcielibyśmy dostać. Oferujemy dobrze dopasowany do rynku model biznesowy, z konkretnymi perspektywami zysku, z zakresem świadczeń dokładnie takim, jakiego oczekuje franczyzobiorca.

  Franczyza edukacyjna – Twój nowy biznes

  Chcesz wrócić na rynek pracy po urlopie macierzyńskim? Znudziła Ci się korporacja? Myślisz o otworzeniu kolejnej działalności? A może po prostu wierzysz, że wspieranie rodziców w dbaniu o rozwój ich dzieci ma duży sens? Biznes z Akademią może być dobrym pomysłem dla Ciebie.

  Aby rozpocząć własny biznes, nie musisz być doświadczonym przedsiębiorcą. Ważne, że chcesz prowadzić dochodowe przedsięwzięcie oraz rozumiesz znaczenie takich pojęć, jak: otwartość na pomysły innych, zaangażowanie, konsekwencja w biznesie. Jeśli do tego mieszkasz w miejscu prowadzenia działalności i masz środki na inwestycję, nie czekaj! Zapytaj nas, jaką mamy dla Ciebie ofertę.

  Franczyza edukacyjna – biznes z misją

  Naszym celem jest kształtowanie zainteresowania światem i badawczej postawy wobec niego.

  Chcemy znieść sztuczną barierę między naukami humanistycznymi i technicznymi, zastępując ją myśleniem i dociekliwością. Chcemy, aby dzieci ćwiczyły swoją wyobraźnię przestrzenną i rozwiązywanie problemów w programie, nienarzucającym szablonów. Chcemy kształtować ciekawość świata i umiejętność abstrakcyjnego myślenia zawsze osadzonego w praktyce. Chcemy wykorzystać synergię kreatywności i logiki w twórczej zabawie.

Nie, nie musisz mieć własnego lokalu, aby prowadzić oddział Akademii Edukacyjnej. Jest to oczywiście ciekawa opcja, ale szybciej i łatwiej stworzyć efektywny oddział, prowadząc na początku zajęcia tylko w takich miejscach jak przedszkola, szkoły, biblioteki czy klubokawiarnie.

Franczyzobiorca jednorazowo płaci za: licencję, zestawy klocków, akcesoria do prowadzenia zajęć i materiały marketingowe. Oprócz tego musi założyć działalność gospodarczą i oczywiście zainwestować swój czas. Do tego dochodzą tylko standardowe koszty prowadzenia działalności (obsługa księgowa, telefon i laptop, koszty paliwa etc.).

Najczęściej trwa to od 6 do 12 miesięcy. Bardzo dużo zależy od zaangażowania franczyzobiorcy w początkowym okresie działania oddziału Edukido.

Opłata początkowa jest jednorazowa i w uzasadnionych przypadkach istnieje możliwość rozłożenia jej na raty.

Rekomendujemy, by otwierać oddziały Akademii w miejscowościach liczących powyżej 20 tys. mieszkańców. Optymalna wielkość takiego miasta to 60–120 tys. mieszkańców. Bardzo często najlepszym rozwiązaniem jest objęcie działaniem całych gmin lub powiatów. Istnieje też możliwość poszerzenia obszaru działania po pewnym czasie – obecni franczyzobiorcy Akademii chętnie z tego korzystają.

Podstawowy pakiet klocków kupuje się od franczyzodawcy. Składa się on z ponad 10 tys. klocków, które są podzielone na odpowiednie zestawy, służące do realizacji różnych scenariuszy. Zasadniczo klocki można też kupować na własną rękę, ale doświadczenie pokazuje, że szybkie i tanie zdobycie np. konkretnego rodzaju klocków jest dużo efektywniejsze, gdy zajmuje się tym franczyzodawca.

Szkolenie podstawowe jest obowiązkowe. Trwa w sumie 5 dni i obejmuje moduły: marketing, sprzedaż, obsługa klienta, zarządzanie ludźmi, zarządzanie oddziałem, prowadzenie zajęć Akademii.

Nie ma takiej konieczności. Franczyzobiorca może od razu zatrudniać instruktorów. Niemniej każdy franczyzobiorca musi odbyć kurs instruktorski. Ma to duży wpływ na jakość zarządzania zespołem instruktorów i całym oddziałem.

Instruktor powinien mieć minimum średnie wykształcenie. Nie ma obowiązku ukończenia konkretnego kierunku studiów. Instruktor powinien być odpowiedzialny i kreatywny. Ważna jest także dobra organizacja pracy. Przede wszystkim jednak powinien on mieć dużą ogólną wiedzę o świecie oraz lubić dzieci i pracę z nimi. Aby pomóc w wyłonieniu odpowiedniej kandydatury, Akademia Edukacyjna dostarcza pakiet rekrutacyjny, na który składają się m.in.: profil idealnego instruktora, opis przebiegu rozmowy rekrutacyjnej czy zadania do wykonania przez instruktora podczas rozmowy kwalifikacyjnej.

Potrzebne jest duże osobiste zaangażowanie franczyzobiorcy – przynajmniej w pierwszym roku współpracy. Drugim istotnym elementem są osoby, z którymi będziemy współpracować, czyli instruktorzy i koordynatorzy (w większych oddziałach). Ich odpowiednia rekrutacja, szkolenie i prowadzenie są podstawą dobrej obsługi klienta. Ale najważniejsze jest prowadzenie zajęć i
całego oddziału w zgodzie ze standardami naszej firmy – ten element w największym stopniu wpływa na powodzenie biznesu Akademii.